Як біг взимку впливає на організм людини?

Головна сторінка » Тексти » Здоров'я » Як біг взимку впливає на організм людини?

Кожен, хто займається бігом, завжди хоче залишатися у формі із стабільними показниками, навіть, якщо за вікном зима. Як відомо, кожна пора року має свої особливості бігу і по-різному впливає на організм людини, тому незалежно від сезону, не слід відкладати свої тренування, просто потрібно знайти правильний підхід.

Всім відомо, що завдяки бігу можна не тільки підтримувати тіло в хорошій фізичній формі, але й очистити думки від негативу та позбутись стресу. Але, якшо навесні чи влітку можна побачити багато бігунів, то взимку їхня кількість зменшується в кільканадцять разів. Лише найсміливіші, незважаючи на холодні зимові умови виходять на пробіжку. Однак, бігати можна цілий рік просто треба знати як правильно використовувати зимову погоду для щоденних тренувань. Наведемо декілька причин, прочитавши які, ви захочете вийти на пробіжку взимку.

Зимовий біг робить нас сильнішими

При тренуваннях на свіжому повітрі взимку більше в роботу включається м’язова система і сухожилля. І якраз повноцінне тренування взимку зазвичай має складатися із вправ на міцність і гнучкість.

Зимовий біг робить нас міцнішими

Окрім того, що ви будете ставати сильнішими від регулярних зимових тренувань, ваші думки будуть теж міцнішати і біг весною, наприклад, буде здаватися набагато легшим. Якщо бігати по снігу, піднімати високо ноги чи вибігати на засніжені пагорби, то в подальшому біг по рівній поверхності і при сприятливій погоді буде значно легшим.

Зимовий біг покращує нашу ходу

Біг по рівній поверхні кожного дня може привести до появлення бігової колії, так як використовуються одні і ті самі м’язи. Це полегшує біг з одного боку, а з іншого — збільшує вірогідність травм, не даючи покращувати наш крок. Зимовий період характеризується різноманітними нерівностями і сніговими пагорбами. За допомогою них, наші ноги стикаються із цими перешкодами, і це робить кроки під час бігу ефективнішими і стійкішими.

Зимовий біг робить нас здоровішими

Фізичні навантаження в цілому мають позитивний ефект незалежно від місця тренувань. Але звичайно краще бігати на свіжому повітрі і навіть, якщо за вікном зима. Холодне повітря очищує слизову оболонку та голову. Но при цьому завжди пам’ятаймо про біговий одяг відповідний температурному режимі.

Зимовий біг заставляє нас почувати себе краще

Біг є найкращим антидепресантом особливо взимку. В зимових пробіжках є дійсно щось незвичне. Досліди показують, що якісь тренувань на вулиці значно відрізняються від тренувань в приміщенні. Тому тренування в зимовий період ні в якому разі не потрібно залишати, а навпаки — покращувати їх якість та регулярність. Тоді з приходом весни, новий біговий сезон розпочнеться не з набору форми, а одразу з персональних рекордів.