Які вітаміни потрібно вживати бігунам?

Головна сторінка » Їда » Які вітаміни потрібно вживати бігунам?

Безперечно, біг є одним із найпопулярнішим видом спорту, і важким навантаженням на організм людини. Після регулярних тренувань або офіційних стартів відчувається втома і важкість, ослаблення організму в цілому, тобто разом із іншими процесами ми втрачаємо багато корисних вітамінів. Для бігунів вони потрібні більше ніж тим хто веде не біговий спосіб життя.

Серед бігунів, які багато тренуються відсутність вітамінів є поширеним явищем. І якраз для правильних результатів наш організм повинен отримувати велику кількість поживних речовин і мікроелементів. Залежно від того, яких бракує нашому організмові вітамінів, до цього також додаються занепад сил і сонливість. Тож, які вітаміни допомагають відновити сили і енергію ?

Нижче наводимо список найпотрібніших вітамінів і мінераілів для бігунів.

Вітамін С

Всім без виключення, з дитинства відома аскорбінка, яка є незамінним помічником для людини, яка займається бігом або рухливим видом спорту. Вітамін С допомагає зменшити кількість потенційно небезбечних радикалів, які сприяють передчасному старінню організму. Також він покращує якість засвоєння заліза, а від якості поглинання і якраз залежить рівень гемоглобіну в крові. А гемоглобін, в свою чергу, підвищує можливості організму споживати і транспортувати кисень до працюючих в процесі бігу м’язів.

Вітаміни групи В6-В12

Ці групи вітамінів беруть участь в синтезі гемоглобіна і метаболізмі білків, які розщеплюють їх до амінокислот. Це є дуже корисним під час важких бігових навантаженнях, коли витрачається глікоген в печінці і організм переходить на білки. Вживаючи, ці вітаміни, які є в молоці, яйцях, капусті, сирі, морепродуктах ваш організм буде мати більшу витривалість.

Вітамін D

Цей вітамін, ще називають «сонячний». Він синтезується організмом під впливом ультрафіолетового випромінювання. Тому, якщо ви активно бігаєте — то слід трохи більше часу проводити на сонці. Основна функція вітаміну — допомога засвоєння кількість кальцію, який відповідає за міцність кісток. Важливо включати в свій раціон морську рибу, курячі яйця та молочні продукти.

Вітамін E

Коли ми тренуємось то наш організм споживає більшу кількість кисню в десятки разів ніж коли ми знаходимося в стані спокою. Також при цьому збільшується в сотні разів кількість реактивних форм кисню, який негативно впливає на клітини. Тож вживаючи вітамін Е, який є в горіхах, наш організм зможе нейтралізувати вплив реактивного кисню.

Залізо

Він необхідний для вироблення гемоглобіна — з’єднання, яке доставляє кисень до м’язів організму людини. Отримуючи достатню кількість заліза із їжі, ви зможете підвищити результативність і запобігти швидкому витомленню під час тренувань. Рекомендується його приймати із вітаміном С. Основні продукти багаті на залізо: яйця, рис, гречка, горіхи.

Кальцій

Бігунам дуже важливо отримувати кальцій, так як він допомагає зміцнювати кістки. Основні продукти: молоко, морепродукти, фасоль, яблуко, морква.

Калій

Він являється основним електролітом в організмі людини. Він також бере участь у виробленні глікогену. Відсутність калію призводить до судорогів. Основні продукти: банан, риба, брокколі, молоко.

Мідь

Цінність цього мінералу полягає у виробленню колагену — важливий компонент з’єднувальних тканин організму для здорових суглобів, який є важливим для бігунів на довгі дистанції. Рекомендується вживати продукти: риба і морепродукти, горіхи, чорнослив.

Магній

Він підтримує здоров’я кісток і допомагає перетворювати вуглеводи, жири в енергію для бігу. Основні продукти: капуста, шпинат, рис, хліб.

І пам’ятаймо, що при регулярному вживанню цих вітамінів і мінералів, які є в загальнодоступних продуктах, вони будуть оптимізувати процеси в організмі людини, а також наш організм буде повністю збагачений і тренування буде відбуватися без виснаження організму.