Таран Микола: Chornohora Sky Marathon 2020

Головна сторінка » Тексти » Особистий досвід » Таран Микола: Chornohora Sky Marathon 2020
Дата забігу: 15.08.2020

Місце проведення: Ясіня, Україна

Загальна кількість учасників: 302 (ультрамарафон)

Офіційний сайт: http://chornohoraskymarathon.com.ua/ 

В моєму випадку, як то кажуть, що краще гір можуть бути лиш гори на яких я ще не бігав. І якщо враховувати той факт, що мій старт в Норвегії 80 km Oslo Ecotrail перенесли, а підготовка і надалі залишилася незмінною, тож треба було щось думати.

От зовсім для себе несподівано вияснив що я можу і що я люблю. Бігати я можу, а гори це моя пристрасть. Місяць перед стартом я уже мав особисті тренування, де покращував техніку бігу і тестував спортивне харчування німецького виробництва Nutrixxion. От вибір і випав на Chornohora Sky Marathon 61 км, де я купився на ідею — пробігтися на всіх двохтисячниках України.

Енергетичні гелі від Nutrixxion

За тиждень перед стартом я ще здійснив для себе перший піший ультрамарафон 51 км, щоб перевірити свої терпеливі можливості. Це був новий досвід, тільки якщо колись надумаю знову стільки йти, підберу правильне взуття.

Коротка інформація про старт

На загальному сайті можна зареєструватися на дві дистанції: 61 км і 23 км. І основне, на кожну дистанцію є ліміт часу: це 14 годин і 8 годин відповідно. Загальна кількість реєстраційних учасників 746. Старт ультрамарафону цього року відбувався в с. Луги, хоча стартове містечко було розташоване в с. Ясінях (Рахівський р-н). Вартість реєстації від 870 до 1150 грн., додатково можна замовити медаль.

Моя особиста думка чого варто їхати туди

Чудова альтернатива для тих хто любить гори і тих хто любить бігати. А ще є можливість пробігтися на усіх вершинах двохтисячників України: г. Піп-Іван Чорногірський (2028 м.) – г. Бребенескул (2035 м.) — г. Гутин Томнатик (2016 м.) — г. Ребра (2001 м.) — г. Говерла (2061 м.) – г. Петрос (2020 м.). А ще можливість смачно поїсти закарпатської кухні і побачити давніх знайомих.

Особисті організаційні моменти, старт і фініш

На забіг легко можна добратися власним автомобілем, маршрутками або трансфером, який за додаткову оплату бронюється. Це туристичний напрямок, тож проблем із добиранням немає. Цього року стартове містечко розташувалося в с. Ясинях. Щодо проживання то теж проблем не має бути — різномінітний вибір готелів, хостелів на будь-який смак. А найкращий спосіб, це приїхати на пару днів із власною палаткою і розбити свій табір біля стартового містечку на місцевому стадіоні.

За день до старту, по приїзді я першою справою пішов забрав стартовий пакет. Щоб його забрати потрібно було показати всі речі які входили в список «обов’язково». Зазвичай на різноманітних стартах на все не звертають увагу, а тут навпаки допоки я не приніс всі речі, ніхто незбирався мене допускати до бігу. Дальше — почав розкладати палатку і власні речі. Ніяких тренувань уже не було, тож я просто відпочивав, добре харчувався і насолоджувався красою гір.

В день старту прокинувся за годину до відправлення трансферу в с. Луги. Поснідавши, здав речі в камеру зберігання (вона розташована в марафонському містечку на стадіоні, також речі можна взяти із собою на старт, і здати там, а звідти їх доправлять назад). Дорога приблизно складала годину і були такі частини шляху, що одні ями. Коли на годиннику було 8:20 і розпочався старт.

Дистанція для ультрамарафонців: с. Луги – урочище Комен – урочище Бальцатул – г. Піп-Іван Чорногірський (2028 м.) – оз. Бребенескул – г. Бребенескул (2035 м.) — г. Гутин Томнатик (2016 м.) — г. Ребра (2001 м.) — г. Говерла (2061 м.) – г. Петрос (2020 м.) – с. Ясіня.

Перші 11 км були легкими, це наче пробіжка в лісі, а після розпочалася боротьба. Погода була сонячною до обіду, потім десь високо в горах захмарилося, періодично капав легкий дощ і сильно гриміло. Прийшлося не зупинятися, бо бігти в горах коли гримить і блискає — це небезпечно. Перші км ще всі бігти, дальше бігуни розтягнулися, тож були такі участки маршруту в лісі, де я довго біг сам.

Перше КП-1, яке було розташоване на г. Піп Іван (2028 м.). Раніше я бував на цій горі і тут можна побачити колишню обсерваторію. Не зупиняючись, швидко набравши води, з’ївши пару шматків кавуна рушив далі, збігаючи вниз. На швляху звичайно можна побачити красу Карпат озеро Бребенескул. Коли біжиш і є ліміт часу важко вдається насолодитися пейзажами.

Другий КП-2 розташувався біля оз. Бребенескул. По дорозі також траплялося кілька струмків, де мені вдалося напитися води, всю дорогу мене сильно турбувала спрага. Пробігши пару двохтисячників на які важко було вилізати, сил зовсім не було, ноги уже терпнули, коліна не згиналися і ловили судогори, а ще була і спека. Зрадів коли на шляху побачив Говерлу, на якій я часто тренувався, але тим шляхом я ще не вибігав і він самий складний і скалистий. Нарешті із останніми силам я був уже на Говерлі, де побачив багато туристів, які просто відпочивали, а я ледви живий і ще залишося 13 км. Збігши вниз я забув що ще чекає десерт — г. Петрос (2020 м.) і тут я не повірив очам. Я думав її треба буде оббігати і тут був нарешті КП-3 де була їжа. Із послідніх сил я переконав себе бігти далі.

Петрос (2020 м.) виявився для мене найскладнішим, як морально і фізично. Раніше я тут не бував. Крок за крок вдалося вийти і відчув як трохи починає йти дощ і гримить грім, а я уже довгий час біля себе нікого не бачу. Добре, що організатори гарно зробили позначки і було замітно куди бігти. Прийшлося прискоритися, щоб вкластися в ліміт часу. Коли на годиннику побачив 50-тий км, почав уже швидше набирати темп і зупинятися тільки щоб випити води. Останні км були спуском на полонини і можна було побачити початок Ясіня.

Збігаючи вниз до фінішу відчував легкість, бо знав що всі двохтисячники пробіг, живий і майже здоровий. І ось, нарешті довгоочікуваний фініш, де мене чекала особиста гордість за себе, оригінальна медаль і смачне частування.

У висновку 54 місце із 219 учасників. Багато зареєстрованих учасників не добігло, зійшло із дистанції за станом здоров’я або невклалося в ліміт часу. Витратив: 3 дні на забіг, 4 місяці на підготовку, 5 тис.грн загальний бюджет. Бігова спортивна підтримка — спортивне харчування німецького виробництва Nutrixxion.

На мою думку, важко тут знайти мінус. Так важко, так небезпечно, так екстремально, так великий кілометраж. Але це мабуть і манить усіх любителів гір, бігу і трейлу. Якщо у вас є мінімальні тренування в горах чи туристині походи — то Вам сюди. І це неймовірний досвід, який ви точно незабудете! Це гордість на усе життя.