Микола Таран: Мої страждання і гордість на Spartan Race Ultra 50 km+60 obs

Головна сторінка » Звіти » Микола Таран: Мої страждання і гордість на Spartan Race Ultra 50 km+60 obs

Недавно в гірськолижному і туристичному польському містечку відбувалися екстремальні змагання міжнародної серії Spartan Race на дистанціях Ultra/Super/Sprint, на яких можна було побачити багато національностей із різних куточків світу. Я, реєструючись ще півроку назад на Spartan Race 50km+60 obs вважав, що це хороша ідея, хоча пізніше вже так не думав.

Коротка інформація про Spartan Race

Spartan Race — це екстремальні змагання із перешкодами від мінімальної відстані 5 км до максимальної 50 км, які відбулися перший раз в 2007 році і набули великої популярності.

Spartan Race включають в себе забіги на чотирьох дистанціях – Sprint (5 км+ та 20 перешкод), Super (13 км+ та 25 перешкод), Beast (21 км+ та 30 перешкод) та для найнестримніших – Ultra (50 км+ та 60 перешкод).

Зазвичай місцевість вибирають трейлову із значними підйомами і спусками. Окрім бігу, всі учасники мають долати перешкоди різних ступенів тяжкості при ліміті часу.

Підготовка до змагання Spartan Race

Зареєструвався я по-фану, щоб спробувати і ніколи більше не вертатися на ці змагання, а от підготовка була виснажливою — старався кожного дня бігати і ходити в зал, добре харчуватися і висиплятися. Це допомогло у висновку взяти 2-ге місце (OH) і попасти на World Championship Ultra 8-10 листопада, Швеція (Оре).

Старт. Страждання

На запланований старт в Криніца-Здруй я приїхав за день до початку змагань. Можна легко добратися автобусами із Кракова, наперед забронювавши проживання. На час проведення змагань всі місця для ночівлі були зайняті, а ті, що залишались потрібно було оплачувати готівкою. Тож, наперед попереджаю, краще приїхати із готівкою ніж пізніше мати проблеми з житлом, як це сталося в мене. Прийшлося ночувати в тенті біля спартанського містечка. Біля старту звичайно є готелі, але вони надто дорогі для бюджетного туриста. Стартовий пакет можна було отримати ввечері перед змаганнями або зранку до початку старту.

24 серпня мені пощастило бути представником України і долати максимальний маршрут 50 км. На дистанції очікувалися 60 перешкод різного ступеня важкості і добре, що не було дощу і була хороша погода.

Старт одразу був стрімким вгору, тож ніхто не біг, а просто йшов. Завдяки постійним присіданням, мені підйоми на початку давалися легкими, це вже пізніше ноги відмовлялися йти і ловили судороги. Перші перешкоди проходив швидко, був запас енергії, але постійні перепади висот, то в гору то в низ, із мішком піску, відром з камінням, ниряння в холодну гірську воду і палюче сонце з’їли мою енергію. Найважчим виявилися перешкоди із важкостями. Можна було відпочити два рази в базовому таборі, де також розташовувалися перешкоди. Невиконання перешкод — 30 так званих «бурпі». За всю гонку вдалося зробити лиш 150 бурпі. Ось чому такий хороший результат у висновку. Дистанція ділилася на три кола і перешкоди повторялися, а набір висоти залишався незмінним, тож на половині пройденого шляху я відчував сильні судороги і неміг рухатися далі, але бажання отримати футболку, медаль і статус перемогли. Фінішував із прапором України і закрив питання із ультрою.

Фініш Spartan Race Ultra 50 km+60 obs

Фініш. Гордість

Я просто хотів отримати футболку, а отримав 2-ге місце в категорії OPEN HEAT і попав на World Championship Ultra Sweden. Тепер я розумію, правильний режим підготовки може дати хороші результати. 2-го місця я не очікував, думав тільки про те, щоб не стати останнім, щоб не зійти із дистанції і щоб не було дискваліфікації. Хоча коли сил вже не було нінащо хотів покинути гонку, тому що тут надто складні гірські підйоми. Головна винагорода — омріяна медаль. Ця гонка — це забіг мужності, сили терпіння і витривалості.

22:00 год. — нагородження за 2 місце (категорія OPEN HEAT)

Рекомендаційні відгуки

  • (+)легке добирання до старту, красиві краєвиди, чисте повітря, бюджетна реєстрація, оригінальна медаль, високий рівень оргнізації, помірні ціни на проживання і харчування;
  • (-)важкі підйоми і спуски, складна місцевість для бігу в загальному.

Тепер я офіційний ультраспартанець, горджуся цим і можу всім рекомендувати таким чином випробувати свої сили і терпіння.

Біль, яку я переніс, щоб пересікти фінішну лінію, тимчасова. Мої спогади і результати — назавжди.