10 питань бігуну. Слава Варда

Головна сторінка » Тексти » 10 питань » 10 питань бігуну. Слава Варда

Слава Варда — майстер спорту України з легкої атлетики, телевізійний ведучий, Посланець толерантності ООН, Амбасадор бігової ліги Run Ukraine.

Wizz Air Kyiv City Marathon 2019 р. (Київ, Україна)

Слава, розкажи нашим читачам, як в твоєму житті появився біг?

Вже в 12 років я навчався в спортивному інтернаті на відділенні легкої атлетики. Моєю спеціалізацією стала одна з найбільш технічних і ритмічно складних дисциплін — короткий бар’єрний спринт, 110 метрів. Закінчив заклад Майстром спорту. Тому біг — це перша частина моєї професійної кар’єри. Друга — телебачення.

Як, на твою думку, потрібно правильно готуватися до забігів?

Я Вам точно не відповім, як правильно. Пам’ятайте: «У кожного своя методика». Можу розповісти про те, як я тренуюся сам особисто. Це відбувається в Академії бігу Лебедєвих під керівництвом Костянтина і Наталії Лебедєвих. На тренуваннях отримую масу корисних знань, технічних, технологічних і ментальних. Що стосується довгого бігу, то вони визнані профі і я щасливий навчатися у них. Це приносить конкретні результати, адже із кожним стартом поліпшується особистий рекорд на півмарафонській дистанції. Коли ти працюєш з Майстрами, безумовно тоді буде і результат. Найголовніше все робити із задоволенням, яке відчуваєш в собі. Дуже круто бачити і відчувати свій прогрес коли кілометри долаються легше, швидше і радісніше.

Тренування під керівнитвом Костянтина і Наталії Лебедєвих

Скільки на тиждень ти тренуєшся і де тебе можна побачити?

Якщо говоримо про біг — мінімум тричі на тиждень. А як правило — 4 рази. Просто я ще і займаюся гімнастикою йогів, тільки це окрема розмова. З огляду на робочий графік, тренування проходять абсолютно по-різному. Гірки і швидкі відрізки — на верхньому полі стадіону «Атлет». Це зручна локація, де часто можна побачити колег і товаришів з якими приємно обговорити цікаві теми, обмінятися досвідом і зарядитися мотивацією до наступної зустрічі. На «Атлеті» з успіхом можна розділити своє захоплення бігом з ентузіастами і професіоналами. Довгі дистанції бігаю в основному за містом, де в мене є кілька улюблених маршрутів. Наприклад, дамба Київського моря, також Сухолуччя де можна робити бріки (зв’язки — велосипед + біг). Якщо говорити тільки про біг, тоді в сезон хочу виділити Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка зі своїми гірками. Наприклад, на ранковому тренуванні можна витратити так багато сил, що вистачить їх лише на те, щоб проводжати поглядом дівчат, які тільки йдуть в парк на йогу або на легку пробіжку. Якщо Ви поціновувач прекрасного, тоді ботанічний сад вартий того, щоб прокидатися рано-вранці і всотати красу на весь день.

Розкажи про кількість твоїх офіційних стартів і де ти їх пробіг?

В 2019 році я зібрав український мейджор — 6 стартів від Run Ukraine — Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Київ і Запоріжжя. На додачу до них зробив кілька інших, контрольних напівмарафонів.

Ти є обличчям бігової компанії Run Ukraine. Розкажи про цю співпрацю?

Це неймовірно крутий досвід. Головний підсумок — зворотний зв’язок від людей, які спочатку раптом вирішили спробувати вийти на пробіжку. Потім зареєструвалися на забіг, а наразі — очікують нового сезону. Коли тобі пишуть, або при зустрічі говорять про те, що: «Знаєте, а ми побачили в соцмережах і теж зважилися пробігти!» — це дуже приємно і відповідально чути! Приклади і історії Амбасадорів Ліги збільшують кількість людей, які полюбили спорт — це показник того, що ми на вірному шляху.

Амбасадорство з Лігою Run Ukraine 2019 р.

Порекомендуй нашим читачам старт, який ти вважаєш найкращим.

Маю велику надію, що в 2020 році це може бути Харків — дебютний, історичний старт від Run Ukraine, який хотілося б пробігти!

Як ти відновлюєшся після забігів?

Їжа, масаж, сон. Добре б, щоб не доводилося б обирати з цих компонентів. А після — ще б поплавати. Ну, це, вже якщо Ви живете в зовсім ідеальному світі.

Хто є твоїм мотиватором?

Tavria V Odessa Half Marathon 2019 р. (Одеса, Україна)

Мотивація сама по собі — це вкрай дискусійна категорія. І — тема для окремої розмови. У моєму разі — це просто робота над короткостроковою метою, із серії — хочеш половинку з 1:30 — ось, отримуй план із тренувань … Прошу! А ні — ну і до побачення!

Як тобі вдається поєднювати робоче і бігове життя?

Поєднувати роботу і тренування абсолютно не складно. Адже для своєї улюбленої справи Ви зумієте знайти вільний час, навіть якщо дуже зайняті. Все залежить тільки конкретних бажань і цілей. В добі часу абсолютно достатньо, щоб виконувати кілька справ. Наприклад, займатися своєю професією з користю і приділяти увагу улюбленій справі, розвиваючи і її.

Робота на телеканалі «Прямий» 2019 р. (Київ, Україна)

Побажання нашим читачам від Слави Варди.

Я бажаю Шановним читачам визначитися. А коли точно і чесно знаєте, чого хочете — це у Вас обов’язково вийде!

Слава — Вам!