Правильне тренування без болю «з боку»

Головна сторінка » Тексти » Тренування » Правильне тренування без болю «з боку»

Відчуття болю «з боку» знайоме кожному бігунові при звичайних тренуваннях чи підготовці до офіційних стартів. Дехто із нас нехтує цим відуттям і продовжує займатися, не звертаючи на це увагу, думаючи що це нормальна реакція організму, яка часто може повторюватися. Це хибна думка.

Зазвичай біль в «боці» виникає при невиконанні розминки перед тренуванням або якщо взяти одразу швидкий темп і тоді в організмі виникає різкий приплив крові до печінки і селезінки. Насправді кров повинна надходити до працюючих м’язів, а через неправильний їх розподіл, органи черевної порожнини переповнюються кров’ю і тиснуть на капсульні оболонки в яких є нервові закінчення. Це означає, якщо кров припливає до печінки — відчуваємо різкий біль в правому боці, якщо до селезінки відповідно — в лівому боці.

Цей біль також може турбувати і досвідчених бігунів. Якщо розминка була зроблена правильно і темп бігу вибраний нормальний, але в боці всеодно болить потрібно звернутися до лікаря, можливо це вже серйозні проблеми із печінкою або іншими органами, які в стані спокою не турбують, а тільки тоді коли людина починає бігати.

Найкращим способом позбутися відчуття болі «з боку» — плавно зупинитися, переходячи на крок, глибоко вдихаючи і видихаючи ротом, помасажувати місце де болить, щоб прогнати кров, яка скупчилася. Після цього зробити легку розминку — нахилитись декілька разів вліво-вправо.

Правильне дотримання простих рекомендаційних порад допоможе вам зробити тренування легким і здоровим.

Плануючи тренування не можна сильно наїдатися, рекомендаційно 1,5-2 год до початку. Після зробити легку розминку, розігріти тіло, роблячи тіло більш еластичним. Також треба навчитися правильно дихати — намагайтеся робити один вдих на кожні три-чотири кроки, а видих — на два, тримаючи спину прямо, не горблячись. На початку тренування зробити темп бігу помірним, а після цього набрати швидкість і зробити тренування регулярними і наш організм більше зможе привикнути до різноманітних реакцій організму.