Онлайн-забіг: Враження марафонниці від Чернівецького півмарафону 2020

Головна сторінка » Тексти » Особистий досвід » Онлайн-забіг: Враження марафонниці від Чернівецького півмарафону 2020

Всі ми із нетерпінням кожного року чекаємо відкриття офіційного сезону бігу. Та в цьому році через поширення вірусної інфекції і відміни стартів довелося шукати альтернативу. Щоб не втрачати бігову форму і тримати своє тіло в тонусі було вирішено зробити онлайн-забіги. Суть таких пробігів полягає в свободі вибору — локації, швидкості бігу (темп), час і дистанції (самостійно).

Ось із такою новою альтернативою із нами вирішила поділитися ультрамарафонка і бігова подорожувальниця Євгенія Романовська, яка цього року офіційно повинна б була бігти в Чернівцях її улюблений старт.

Півмарафон в Чернівцях 2016 р. (Чернівці, Україна)

Якби не коронавірус, то я б зараз бігла… Історії багатьох бігунів починаються саме так, і моя не виняток. Якби не обставини, то сьогодні я бігла б напівмарафон в Чернівцях Chernivtsi Half Marathon 2020. Але не дивлячись на обставини, ми все ж вирішили бігти в онлайн форматі.

Фото із особистого архіву (Одеса, Україна)

Виходячи із власного досвіду ділюся із вами відмінностями забігу-онлайн від офіційного забігу.

  1. Ти можеш вибрати зручний час для пробіжки, а не у встановлений виходити на старт.
  2. За харчування й напої, ти відповідаєш сам. Немає на жаль пункту харчування, від організатора.
  3. Можна вибрати трасу на свій розсуд і оббігати всі підйоми, які багато хто не любить, а ось Чернівці ними славляться.
  4. Онлайн-забіг бігти можна в будь-якій компанії, навіть з тими, хто не планував їхати на забіг.
  5. Не треба проходити реєстрацію, просто потрібно викласти сторіс в свій аккаунт інстаграм.
  6. Чи можна пробігти будь-яку дистанцію? Якщо підготовка на карантині не виконується належним чином, то можна спокійно пробігти скільки комфортно.
  7. Немає медалі на фініші. А це ціль багатьох бігунів — нам потрібна гарна медалька на фініші.
Півмарафон в Чернівцях 2016 р. (Чернівці, Україна)

Я на передодні захворіла і знала, що забіг перенесли на осінь. Все якось стрімко йшло не за планом. Підготовки особливої не було, ми просто намагалися регулярно бігати, щоб тримати форму. Вирішили бігти офлайн як розвагу швидше, ніж на результат. Рішення бігти напівмарафон було спонтанним. Траса була обрана по минулій тривалій пробіжці, ми її трохи підкоригували виходячи з освітлення на вулиці. Найзручніший час для нашого старту було 22.00, так що освітлення було важливим фактором. Онлайн забіг проходив відмінно за розмовами і жартами, дуже приємною була й погода. Думаю, якби люди розуміли, що ми вночі біжимо напівмарафон брали б нас за міських божевільних. Фініш в 00.30, результат — забіг нормальний.

Фото із особистого архіву (Одеса, Україна)

Ми фінішували, час пролетів, не було якоїсь втоми, тільки задоволення від забігу і від себе. Дуже приємно, що наша пробіжка допомогла підтримати організаторів забігу, порадувала нас і може комусь допомогла зробити вибір на користь саме цього забігу і поїздки до Чернівців.

До зустрічі, побачимось осінню! Вдалих Вам онлайн-забігів.