Вчимося правильно вибирати шкарпетки для бігу

Головна сторінка » Еквіп » Вчимося правильно вибирати шкарпетки для бігу

Вибір правильних бігових шкарпеток є також важливим, як вибір решти бігового одягу і від правильності цього вибору залежить здорове функціонування наших п’яток. Вони являються високою зоною тепловіддачі під час бігу і при неправильності вибору шкарпеток — отримаємо натирання п’яток і появлення мозолів.

Правильна функція бігових шкарпеток

Бігові шкарпетки мають властивість формувати взаємозв’язок між п’ятками і біговим взуттям. Вони мають свої властивості, які не мають інші: сильне ущільнення в місцях зносу, конструкцію підтримки ступні, волокна із особливих матеріалів, спеціальне сплетіння. Ці властивості допомагають нам правильно вибрати шкарпетки і попередити натирання п’ятків.

Натирання, як правило появляється після довготривалого тренування і виникає там де є тепло і вологість. Усунення цих чинників є важливою задачею бігових шкарпеток.

Вибір бігових шкарпеток

Сезонність. Розрізняють зимові, літні, демисезонні. Зимові шкарпетки мають меншу вентиляцію і більш ущільнюючі. Літні мають кращу вентиляцію і вологовідштовхуючі властивості. Демисезонні мають середнє ущільнення.

Матеріал. Потрібно звернути увагу на шкарпетки із великим вмістом сентитичних волокон: нейлон, акрил, поліестер. Уникайте матеріал із бавовни, вона не виводять вологість.

Товщина. Тонкі шкарпетки підходять для літньої погоди, забезпечують значну вентиляцію. Товсті мають допоміжне сплетіння в п’ятках і утримують тепло.

Наявність зони повишеної зв’язки. Ця властивість дапомагає передбачити натирання п’ятків в місцях сильного тертя.

Антибактеріальні речовини. Хороші шкарпетки мають в своєму складі волокна із антибактеріальних речовин. Вони допомагають попередити неприємний запах і розповсюдження бактерій.

Правильний вибір бігових шкарпеток із хорошою вентиляцією, вмістом сентитичних волокон і якісний шов — допоможе вам уникнути натирання п’ятків.