Берлінський марафон 2019: Ефіопи їдуть за реваншем

Головна сторінка » Новини » Берлінський марафон 2019: Ефіопи їдуть за реваншем

Останні 10 років головні марафони світу стали ареною для битви між представниками Кенії та Ефіопії. Для наглядного розуміння достатьньо подивитись на таблицю переможців Берлінського марафону за останні 10 років.

З часів домінування Хайле Гебрселассіє на Берлінському марафоні (2006-2009 рік) ефіопам довгий час не вдавалось зачепитись за п’єдистал першого місця, привіт Еліуду Кіпчоге. Але так як цього року кенієц зайнятий проектом «Ineos 159 challenge» і не буде брати участь в марафоні, то ефіопські бігуни мають всі шанси для домінування на цьогорічному Берлінському марафоні. Зразу 5 топових ефіопських марафонців (Гуйє Адола , Леул Гебрселассіє, Сісей Лемма, Бірхану Легесе і Кененіса Бекеле) будут завойовувати Берлін 29 вересня, тому давайте докладніше розберем кожного.

Гуйє Адола (28 років, Ефіопія)

Два роки тому на Берлінському марафоні 28-річний бігун встановив неофіційний світовий рекорд дебюту, фінішувавши другим з часом 2:03:46, але офіційних світових рекордів за марафонські дебюти не дають. Гуйє боровся на рівних до останнього з Еліудом Кіпчоге, який вийшов з під пресингу тільки на 40 кілометрі. Після цього дебюту бронзовий призер чемпіонату світу з півмарафону в 2014 році боровся з травмами, але на BMW Berlin Marathon в цьому році Адола планує залишити все це позаду і дати достойний бій.

Леул Гебрселассіє (26 років, Ефіопія )

Ні, Леул Гебрселассіє ніяк не пов’язаний з колишнім рекордсменом світу з марафону і багаторазовим переможцем Берліна Хайле, але має сильні власні досягнення, зайнявши друге місце з часом 2:04:02 в гонці в Дубаї 18 місяців тому. Це теж був сенсаційний дебют на дистанції. Також Леул підтвердив свій намір побити рекорд траси (2:04:31) на марафоні в Валенсії в грудні цього року. А у квітні цього року він посів восьме місце на надзвичайно конкурентному Лондонському марафоні.

Сісей Лемма (28 років, Ефіопія)

Сісей Лемма поліпшив свій кращий результат з великим відривом до 2:04:08, фінішувавши п’ятим в Дубаї в 2018 році. Наприкінці минулого жовтня 28-річний спортсмен показв ще один прекрасний спектакль, побивши рекорд траси в Любляні з часом 2:04:58. Три роки тому він був четвертим на Берлінському марафоні з 2:06:56. А 2015 рік він відзначив перемогами у Віденському і Франкфуртському марафонах.

Бірхану Легесе (24 роки, Ефіопія)

Бірхану Легесе є єдиним бігуном серед ефіопської команди, який виграв Abbott World Marathon Majors race в цьому році. 24-річний спортсмен завоював титул в Токіо в березні з часом 2:04:48, це був лише третій марафоні в кар’єрі бігуна. У 2018 році він показав вражаючий дебют з часом 2:04:15 в Дубаї, який відразу зробив його марафонцем світового класу. Тим не менш, навіть з таким часом фінішував він тільки шостим в тій надзвичайно швидкій гонці. Минулої осені він зайняв десяте місце в Чикаго з часом 2:08:41. Легесе вже вигравав одну велику гонку в Берліні, ставши несподіваним переможцем міського напівмарафону в 2015 році, пробігши його за 59:45.

Кененіса Бекеле (37 років, Ефіопія)

Бекеле завоював 16 титулів чемпіона світу і утримував світові рекорди на дистанціях 5 000 м і 10 000 м протягом неймовірних 15 років. Берлінські любителі легкої атлетики, напевно, пам’ятають його чудові перемоги в цих змаганнях на чемпіонаті світу 2009 року на Олімпійському стадіоні. У 2014 році Кененіса Бекеле швидко встановив рекорд траси на своєму дебютному марафоні в Парижі з часом 2:05:03. З тих пір весь біговий світ з нетерпінням чекав, коли він поб’є світовий рекорд.

На Берлінському марафоні в 2016 році це йому майже вдалася. З часом 2:03:03, він був всього на кілька секунд вище світового рекорду. У 2017 році він був готовий зробити це на Дубайському марафоні, але замість того, щоб побити світовий рекорд, він впав сам. 29 вересня у віці 37 років Бекеле втретє візьме участь у Берлінському марафоні. І хоть світовий рекорд йому вже навряд вдасться побити, то перемогти з персонал бестом завдання більш ніж реальне.