Осіння екіпіровка бігуна

Головна сторінка » Тексти » Тренування » Осіння екіпіровка бігуна

Щоб не втрачати форму, тренуватися потрібно завжди, незалежно від сезону. Але, якщо в теплу погоду проблем з одягом не виникає, то для більш холодних періодів року біговий одяг потрібно вибирати відповідально. Тому навіть сніг чи мінусова температура це не привід переносити пробіжку, головне — правильно одягнутися.

В чому бігати осінню?

Осіннє тренування залежить від температурного показника:

  • +15°С і вище – шорти і майка;
  • від +10°С до +15°С – футболка/лонгслів і шорти;
  • від +5°С до +10 °С – лонгслів із функціональної тканини, тайтси бігові легінси), рукавиці і пов’язка на голову, яка закриває вуха;
  • від -5°С до +5°С – лонгслів із функціональної тканини, вітровка/флісова кофта, тайтси (бігові легінси), рукавиці, пов’язка на голову, яка закриває вуха;
  • від -10°С до -5°С – лонгслів із функціональної тканини, флісова кофта/вітровка, тайтси (бігові легінси), шорти, рукавиці, пов’язка на голову, яка закриває вуха або шапка.

Основне і найважливіше правило: осінню потрібно одягатися так, щоб на початку тренування було прохолодно.

Звертаємо увагу, якщо в тренувальній формі комфортно стояти на вулиці, то це означає що ви одягнулися занадто тепло. Потрібно так, щоб в перші хвилини виходячи на вулицю було прохолодно, після, тіло під час розминки і пробіжки розігріється.

На вибір осіннього одягу також впливає тривалість тренування — чим більше плануємо бігати, тим типліше одягаємося. При дощі одягаємо непромокаючу вітровку, а при вітрі — вітрозахисну вітровку, можна з мембранним захистом від вологи.

Хороший біговий одяг повинен бути в таку погоду не тілький теплий, а й зручний. Тож вибираємо одяг із елестичних тканин, ігноруючи бавовняні речі, вони не відводять вологу.

Температура для кожного бігуна може відчуватися по-різному: одні мерзнуть при +5°С, а інші при цій же температурі можуть бігати у футболці. І не забуваємо, одна й та сама температура по-різному відчувається рано і вечером.

Правильна осіння екіпіровка

Головний убір. Підійде тонка синтетична шапка чи пов’язка, головне щоб захищала вуха.

Захисний одяг для тіла. Спочатку одягаємо термобілизну різної товщини в залежності від температурних показників. Зверху можна одягнути флісову кофту і захисну вітровку. На низ підійдуть тайтси, а зверху шорти.

Аксесуари

Рукавиці — повинні бути із захистом проти вітру флісового матеріалу.
Баф або синтетичний шарф повинен бути спеціальний для бігу.
Шкарпетки повинні закривати щиколотки. Пам’ятайте: незахищені від холоду щиколотки – перший крок до травми. Таким чином, правильно обравши шкарпетки, ми можемо захистити одну із найбільш вразливих частин тіла.

Бігові кросівки. Як правило, навіть при мінусовій температурі можна тренуватися на вулиці в звичайних кросівках.

При правильній біговій екіпіровці у вас точно не буде причин завершувати біговий сезон осінню. Використовуючи пару правил вибору одягу, можна зробити свої тренування цілком комфортними в будь-яку погоду. Продовжуючи тренуватися осінню, ми тримаємо тіло в тонусі, що допоможе більш стабільно підготуватися до майбутніх стартів.