10 питань бігуну. Зоряна Биндас

Головна сторінка » Інтерв'ю » 10 питань бігуну. Зоряна Биндас

Зоряна Биндас — ультрамарафонниця, призерка любительських змагань з бігу та крос-кантрі, альпіністка, продюсерка телеканалу, медійниця, блогерка, вегетаріанка, захисниця тварин.

Зоряна, розкажи нашим читачам, як ти почала і скільки років займаєшся бігом?

Почала регулярно бігати лише два з копійками роки тому. До 30 років я не займалась фізичними активностями. Завжди багато працювала і казала, що на інше не маю часу. В 30 років я зупинилась і оглянулась: значна частина мого життя пройшла, а все, що я бачила, це робота-робота-робота. Я захотіла в мандрівку, думала про Індію чи Тибет, але в цей момент мені трапилось повідомлення, що набирається група в Непал, це був трекінг Гімалаями, ми мали вийти на висоту 5400. Тож я якийсь час вагалась, потім зважилась і записалась в спортзал, адже там потрібно було підтягнути фізичну форму. Також вирішила бігати. Коли вийшла на пробіжку перший раз, то не могла здолати 500 метрів. А через два місяці пробігала 6 кілометрів, то для мене було перемогою.

Кілька років я часом бігала, періодично тренувалась в залі, сходила на Казбек. А потім вирішила, що хочу пробігти півмарафон. От так і почала тренуватись регулярно.

Як вдається поєднати роботу і бігове життя?

Я, як і більшість людей, працюю. З 9.00 до 18.00 (якщо пощастить) я на роботі, тож час на тренування доводиться знаходити вранці, або ввечері. Інколи бігаю в обідню перерву. Також, коли жила в іншому мікрорайоні, практикувала бігати на роботу, або їздила велосипедом. Інколи, звісно, важко, коли ти повертаєшся о 20.00, а тобі ще інтервали бігати, але стараюсь не думати про це, просто взуваю кросівки і йду. Хоча буває по різному. Бувало, що прокидалась на тренування в 4.00, бувало, що бігала о 23.00.

Ти є вегетаріанкою. Розкажи про це і як воно впливає на твоє життя?

Зараз моє харчування та життя здебільшого веганське, тобто я не їм м’яса, риби, яєць, молочки, меду. До того 10 років я була вегетаріанкою. Для мене це в першу чергу про етичне життя, а далі вже і про здоров’я. Веганство не гарантує покращення здоров’я, бо можна їсти лише смажену картоплю. Але збалансоване веганство, коли ти справді турбуєшся про отримання всіх нутрієнтів, добре впливає на організм. Тобто, більше значення має те, що ти кладеш до рота, а не те, чого ти не вживаєш. Але, кажу, то для мене в першу чергу про етичність. Щодня я їм бобові, цільнозернові, свіжі та оброблені овочі та фрукти, ягоди, горіхи, насіння, часом гриби, багато зелені. Жодних вітамінів додатково не вживаю.

В твоїй колекції багато забігів. Який із них запам’ятався найбільше, а на який ти б точно не повернулася?

Кожен забіг це досвід і пригода. Були такі, що добігала через біль, були такі, що хотілось зійти. В кожного бігуна таке є, мабуть. Але всі забіги дуже цінні. Наш Тернопільський півмарафон — мій перший і рідний, Світанок Світязя — красиве місце, прекрасний схід сонця, Франківський півмарафон — неймовірна підтримка і надзвичайні люди, Нічна Чорногора — випробування себе, медитація, спілкування з природою, Забіг Друзів у Богородчанах — найтепліша підтримка людей, справжнє бігове свято, ще є наш прекрасний тернопільський Вінтрейл у рідному лісі. Кожен забіг це приємні спогади.

Твої рекомендації як правильного готуватися до забігів і як відновлюватися?

Тут найкраще слухаю профіків та тренера. Я так і роблю, дотримуюсь рекомендацій Володі та Оксани Юрчуків, досвідчених друзів. Як на мене, окрім тренувань, має значення, що ти їси та чи добре спиш.

Краще, звісно, готуватись по програмі конкретно під забіг, якщо це трейл, то це довгі дистанції по горбах, інтервали вгору, спеціальні вправи. Якщо то шосе, то і тренування мають проходити по рівному. Інколи буває, що з’являється азарт і ти біжиш якісь змагання без підготовки, але так не дуже варто робити.

А який режим дня в Зоряни Биндас?

Стараюсь спати 6 годин. Виходить не завжди, але я намагаюсь, а решта — як складеться. Єдине, я турбуюсь про їжу, готую сама, особливо сніданок-обід, ходжу на роботу з купою лоточків. Сон і їжа це те, чим я не пожертвую.

Де найчастіше відбуваються твої тренування і де тебе можна зустріти?

Відколи переїхала жити в центральну частину Тернополя, то бігаю по набережній, у парках. Інколи забігаю в ліс.

 Твої амбіційні бігові плани?

Я просто бігаю собі в кайф, особливо амбітних планів не будую. Хочу колись пробігти сотку, але поки нічого конкретного не планую.

Поділися секретом своєї молодості?

Нема секрету, мені 35 років, я молода. Спитаєте мене таке у 80-ть років. Насправді я не користуюсь декоративною косметикою, обличчя вмиваю гелем для душу, а витираю рушником для тіла, не роблю ніяких доглядових процедур, не переймаюсь своїм виглядом. Мені шкода на це часу чи лінь.

Побажання нашим читачам від Зоряни Биндас.

Розуміти, що ти робиш і для чого!