10 питань бігуну. Віталій Гілевич

Головна сторінка » Інтерв'ю » 10 питань бігуну. Віталій Гілевич

Віталій Гілевич — марафонець, засновник бігового клубу Ordex Run Club, 4-х кратний чемпіон України по велоспорту, КМС України по паурліфтингу і панкратіону, засновник і президент проекта Sport Socium, мотиваційний спікер, громадський діяч.

Архівне фото’19 (Одеса, Україна)

Віталій, розкажи нашим читачам, із чого розпочалося твоє захоплення бігом?

В мене був дуже важкий період в житті: пограбування в моєму магазині, розлучення із дружиною, хвороба моєї мами. Після цих моментів почав багато ходити пішки, пізніше попробував побігати, і звичайно же, це затягнуло. Зараз я розумію, що це все було для мене своєрідною терапією.

Скільки в тебе на рахунку забігів і де саме тобі вдалося фінішувати?

Cracowia Marathon’18 (Краків, Польща)

На даний момент мене уже трохи відпустило і я перестав бігати «все підряд». До цього, я за три роки пробіг 15 півмарафонів, 3 марафони і більшу кількість забігів різних дистанцій. Я бігав в Кракові, Стамбулі, Москві, Санкт-Петербурзі, Києві, Дніпрі, Львові, Івано-Франківську.

Твої кільканадцять порад як правильно підготуватися до забігів і як відновитися після них.

Я наполегливо рекомендую одразу ж вникнути із головою в бігову тематику, щоб не наступити на типічні граблі починаючого бігуна, який побачив круту картинку в гуглі і побіг. Купіть хороші бігові кросівки, знайдіть у себе в місті біговий клуб або спеціаліста, який зможе дати вам поради щодо розпреділення нагрузок і правильної техніки бігу, старайтеся слідкувати за харчуванням, ходіть раз в неділю в баню і на масаж (по можливості). Не біжіть увесь треніровочний об’єм по асфальту або плитці, вона дуже використовується в парках — це збереже ваш опорно-руховий апарат від ударно-компресійної нагрузки.

Розкажи про свої спортивні проекти і хто тебе надихає?

Архівне фото мотиваційного виступу (Одеса, Україна)

Близько 3-х років я робив проект Sport Socium, в рамках якого ми організовували спортивно-масові заходи, біговій клуб, програму на радіо і намагалися робити все, що впливає на розвиток спорту в місті. Зараз я трохи охолов і запустив новий проект Gilevich Coach, це проект про мене, як тренера. Я 16 років в спорті і випускник факультету фізичного виховання педагогічного університету, тому це ще і моя професія. Раніше хотів впливати на велику кількість людей в моменті, зараз же хочу робити це дуже якісно, ​​тому в моменті багато людей відразу не охопиш, але все по-трохи. У будь-якому випадку мені хочеться робити людей кращими і це бажання, як було, так і залишилося. Раніше мене надихало сусільне визнання, зараз — кохана людина.

Як побороти лінь і знайти мотивацію?

Як правило, у більшості людей мотивація з’являється в момент, коли вони говорять собі «так більше тривати не може» — я був таким же, з крайності в крайність. Зараз же я розумію, що її можна черпати з любові до себе, адже, що може бути краще, ніж розвиватися в будь-якій сфері і досягати в ній успіху.

Де відбуваються твої тренування і які місця в твоєму рідному місті ти б зміг би порекомендувати?

Архівне фото (Одеса, україна)

Напевно, я не стандартний бігун. Практично всі б відповіли — траса здоров’я. Але я люблю бігати по місту. Ти бачиш, як він живе. Тебе надихають люди, повз яких ти пробігаєш. Ти більш детально звертаєш увагу на архітектуру, а в Одесі вона красива. Але і у моря або в парках теж можна побігати. Все залежить від настрою.

На твою думку, за якими моментами треба вибирати перший офіційний старт?

Буде круто, якщо це буде масштабне за кількістю учасників і ТОПове за якістю організації. Дуже важливо, щоб з першим стартом у вас залишилися самі позитивні асоціації. Це багато в чому буде залежати на ваше ставлення до бігу в подальшому і бажання виходити на офіційні старти знову.

Наскільки важко тобі було пробігти перший свій півмарафон/марафон?

Марафон в Стамбулі’19 (Стамбул, Туреччина)

Ще і як було важко! І ще я дізнався, що на фініші напівмарафону дають медальку, а вкластися треба в 3 години. Тоді я думав, що хоча б 1 раз в житті потрібно це зробити, щоб було, що розповісти дітям. Ну а потім понеслося …

Чим ти займаєшся окрім бігу

Вся моя діяльність пов’язана зі спортом. Зараз я багато треную, в основному, це функціональний тренінг. Початковий кросфіт / ОФП / здоровий фітнес — можна по різному це називати. Роблю людей стрункішими, сильнішими, функціональнішими, впевненішими в собі і, звичайно ж, здоровішими.

Побажання нашим читачам від Віталія Гілевича.

Архівне фото із відпочинку’20 (Шрі-Ланка, Індія)

Слухайте себе, себе справжнього. Формуйте здорове оточення. Ставте цілі і досягайте їх. Любіть. Проживайте всі емоції, не бійтеся здатися якимось не таким, як усі. Цінуйте близьких. Будьте щасливі!