10 питань бігуну. Тетяна Бережна

Головна сторінка » Інтерв'ю » 10 питань бігуну. Тетяна Бережна

Тетяна Бережна — ультрамарафонка, срібний призер Чемпіонату світу Spartan Race Ultra 52 km (AG 30-34), адвокат, радник юридичної фірми, мотиваційний спікер, бігова подорожувальниця.

TSC Amsterdam Marathon 2019 (Амстердам, Нідерланди)

Тетяно, розкажи будь ласка особисту історію про те, як біг з’явився в твоєму житті?

У мене дуже багато енергії. Більшість моїх друзів називають мене генератором пригод, щастя і хорошого настрою. Біг – це один із способів накопичувати і примножувати таку енергію. Також по життю я обожнюю змагатися — за справедливість, представляючи інтереси моїх клієнтів у судових засіданнях, так і за особисті бігові рекорди на шляху до кращої версії себе. Біг завжди був у моєму житті: ще з дитинства, коли я у 5-ть років бігала з татом навколо міського озера, і є органічною частиною моєї особистості до тепер.

Як тобі вдається тримати своє тіло в тонусі?

Фото із особистого архіву Тетяни

Обожнюю це відчуття – легкості і тонусу, неначе хтось начепив на мої кросівки непомітні крила Пегаса. Не здивую нікого, якщо скажу, що такий стан я досягаю регулярними тренуваннями, міцним сном, розумним харчуванням. Проте у мене є ще один особливий інгредієнт – це відчуття гармонії, натхнення і піднесеності. Така емоція прокидає мене на ранкову пробіжку, допомагає подолати складні інтервальні тренування. Цей стан також «тренується»: я проводжу час з людьми, які надихають, насолоджуюся театром і мистецтвом загалом, подорожую, люблю готувати смачні, корисні і красиві страви та бути закоханою.

Рідко хто із дівчат наважується брати участь у забігу із перешкодами. Звідки беруться сили, щоб долати перешкоди і фінішувати?

Spartan Race Ultra 2019 (Андорра, Енкамп)

Мені подобається перевіряти, де є мої межі. Забіги з перешкодами, а саме Spartan Race Ultra на 52 км – це просто ідеальна нагода поглянути в очі своїм «не можу», «не маю сили», «боюся». Насправді, меж немає. Вони, як горизонт, віддаляються щоразу, як мені здається, що я їх настигаю. Така практика – дуже корисна. Після того, як я подолала 24-годинну гонку на 52 км у Швеції, у заметених снігом горах при пронизливому вітрі і температурі -15, різні життєві випробування здаються мені набагато легшими і досяжними. Сили мені дарує натхнення.

Як проходять твої тренування і скільки ти рекомендуєш пробігати за одне тренування?

Своїм клієнтам, як адвокат, я кажу: довірте свою судову справу мені і ні за що не турбуйтеся. Як наслідок, кожен професійно робить свою роботу, не переживає даремно і досягає потрібного результату. Так само і я довіряю свій план тренувань моєму безцінному і дуже талановитому тренеру Антону Блохіну. Через спеціальний додаток він прописує мені тренування, слідкує за тим, як я їх виконую, у тому числі за моїм пульсом та настроєм. Зазвичай я тренуюся 6 днів на тиждень: 4 бігових тренування (інтервали, довге тренування, біг на низькому пульсі, гірки чи спеціальні бігові вправи), 2 силових або функціональних у Fizika в Олега Задоєнка, одне фанове з друзями (Cycle або Games) у Smartass в неділю після довгої пробіжки. План тренувань дуже залежить від вашої фізичної підготовки і поставлених цілей, тому дуже раджу обрати собі тренера, щоб зробити тренування максимально корисними, приємними і продуктивними.

Пробігти півмарафон чи марафон — завдання не з простих. На твою думку, як правильно треба відновлюватися?

Півмарафон в Барселоні, 2020 рік (Барселона, Іспанія)

Після свого нещодавнього півмарафону у Барселоні я наповнила келих ігристим вином, сіла на нашому прекрасному балконі з виглядом на красиву каталонську площу і насолоджувалася фінішними ендорфінами, прекрасними краєвидами і грайливими бульбашками. А вже увечері запалювала з друзями на концерті Papa Roach! Відновилася і душею, і тілом – готова до подальших звершень! Біг не скасовує гедонізм!

Назви твої улюблені бігові місця? Які локації можеш  порадити спортсменам і гостям міста?

Найбільше люблю Труханів острів і його сосни, набережну Дніпра, а також парк біля Михайлівського собору. Гірки бігаю по алеї біля стадіону «Атлет», яка веде до Олімпійського. За кордоном дуже люблю на світанку бігати берегом океану чи моря, вдихати запах соленої води і слухати звуки хвиль. Це більше, ніж пробіжка і медитація, це якесь єднання із Всесвітом і його цілющою енергією.

Розкажи про свої офіційні забіги? В яких країнах ти бігала і що запам’ятала?

Старти – це дійсно чудовий і концептуальний спосіб подорожувати. Я бігала у Німеччині, Нідерландах, Андоррі, Польщі, Швеції, Іспанії. Найбільше своїми краєвидами і атмосферою запам’яталася гонка Spartan Race Ultra 52 км в горах у Андоррі. Ці гірські озера, краєвиди, ліси – вони назавжди у моєму серці!

Ти є призером на Чемпіонаті світу Spartan Race Ultra, який проходив в Швеції (Оре). Чому вирішила брати участь?

Spartan Race Ultra World Championship, 2019 рік (Оре, Швеція)

А чому б і ні? – сказала собі я, коли отримала лист від Spartan про те, що за результатами етапу Ультри в Андоррі (у мене також було друге місце у віковій групі) кваліфікувалася на Чемпіонат світу в Швеції. Я дуже швидко приймаю рішення і часто нахабно кажу «так» різним життєвим випробуванням. У точці між страхом та мріями завжди обираю останні. Не завжди усвідомлюю, що мене чекає, але даю простір і шанс життєвій спонтанності, кажучи собі: «в процесі розберуся», бо неможливо бути на 100% готовим до всього в житті. Ця перемога мене дуже надихнула. В кінці 2019-го року я влаштувала захід, де мої друзі спартанці, триатлети і мандрівники ділилися досвідом та пригодами перед великою аудиторією. Як мені відомо, після цієї зустрічі багато присутніх вирішили дати зелене світло спорту у своєму житті, зареєструвалися на старти 2020, а зараз бачу з соцмереж, що вони кайфують від процесу тренувань! Свічка нічого не втратить, якщо від її полум’я запалиться інша свічка, — це моє життєве гасло!

Що дає тобі біг? Як тобі вдається поєднувати роботу і заняття спортом?

Біг дає мені внутрішню гармонію, віру в себе, приносить у моє життя класних людей. Коли я бігаю, в голову приходить багато ідей стосовно роботи, напрямку мого життя, деколи я навіть пишу вірші після пробіжок. Можу також похвалитися, що моя адвокатська фірма займається юридичними питаннями щодо запуску Spartan Race (біг із перешкодами) в Україні – ось куди може привести справжня пристрасть і любов до того, що робиш!

Мотиваційні слова нашим читачам від Тетяни Бережної.

Розширюйте власні межі, оточуйте себе світлими і хорошими людьми-однодумцями, мрійте, бігайте, впускайте радість у власне життя. У грамотного бігу немає поганих побічних ефектів!