10 питань бігуну. Софія Яремчук

Головна сторінка » Інтерв'ю » 10 питань бігуну. Софія Яремчук

Софія Яремчук — легкоатлетка-марафонниця, переможниця і призерка багатьох міжнародних змагань з бігу на 10 км, з напівмарафонського бігу, учасниця Чемпіонату світу з напівмарафону 2018, найкраща легкоатлетка України 2019 (листопад), майстер спорту України з легкої атлетики.

Terni Half Marathon 2019 ( Терні, Італія )

Софіє, розкажи нашим читачам з чого розпочалося твоє захоплення бігом?

Моє захоплення бігом розпочалося ще із шкільних років. В моїй школі відкрилася секція легкої атлетики і я з друзями із задоволенням почали відвідувати заняття тричі на тиждень. Тоді мені було 14 років. Ми дуже гарно проводили час, їздили на змагання всією групою, після тренувань завжди грали в баскетбол. Я показувала дуже хороші результати у своїй віковій категорії і мені дуже подобалося бігати. Все це було для мене як веселою грою, серйозно я почала задумуватися про професійну кар’єру і високі результати коли навчалася на 5 курсі Львівського державного університету фізичної культури.

Де відбуваються твої тренування і підготовка до забігів, і скільки разів на тиждень ти тренуєшся?

В 2016 році я познайомилася з італійським тренером і вирішила спробувати для себе щось нове — познайомитися з новими методиками тренувань, з ментальністю і ритмом життя італійських спортсменів. Для мене все було нове і дуже цікаве. І вже два роки я живу і тренуюся в Римі. З 15 лютого я перебувала на тренувальному зборі у високогір’ї в Киргизстані, тренувалася з нашими українськими спортсменами. У мене приблизно 10-12 тренувань на тиждень. Все залежить від змагального сезону, тренування варіюються під змагання. 10 березня повинна була полетіти в Італію і там закінчувати підготовку до ЧС з півмарафону який повинен був відбутися 29 березня в Польщі, але у зв’язку із страшною пандемією яка буквально засмоктала весь світ все пішло шкереберть. Я повернулася в Україну, тренуюся у Львові та чекаю покращення ситуації. Зараз дуже важкий період, не лише для усієї світової спортивної спільноти, а і для всього людства.

Архівне фото із особистих тренувань Софії

Дай кільканадцять рекомендацій як правильно готуватися і відновлюватися після забігів?

Готуватися потрібно спокійно, не форсуючи події. Потрібно навчитися слухати себе, свої відчуття під час тренувань. Звичайно в підготовці повинен бути тренер, який складає програму тренувань і бачить функціональний стан спортсмена, але якщо в любителя тренера не має і він готується сам, обов’язково треба консультуватися хоча б один раз в тиждень з професіоналами. Щодо відновлення це обов’язково раз в тиждень масаж, сауна. Також вживайте вітаміни які може порадити ваш лікар.

А як відпочиває Софія Яремчук?

Архівне фото із відпочинку Софії

В Киргизстані коли у мене вихідний день, я з великим задоволенням іду в гори, і насолоджуюся чудовою природою так я психологічно і фізично відпочиваю. Якщо я в дома, люблю ходити в кіно, театр, гуляти по нашому чарівному місту Львову, проводити час з друзями за чашкою кави десь у центрі, вдосконалюю свою італійську мову, тому що вона мені дуже подобається.

Розкажи про свій секрет успіху? Як бігати, щоб перемагати?

La Corsa dei Santi 10KM 2019 (Рим, Італія)

Насправді жодних секретів немає, треба бути дисциплінованою, терплячою і багато працювати над собою, вдосконалювати себе кожен день. Успіх так просто ніколи не приходить, треба постійно наполегливо працювати і звичайно вірити у себе і в свої можливості. Мати свою мрію, свою мету і впевнено іти до неї переборюючи всі неприємності, травми і перешкоди які зустрічаються. Тільки тоді ти стаєш сильним і тільки тоді на тебе чекає успіх.

Твої враження від перемоги в напівмарафоні, який проходив у італійському місті Терні?

Braconi Terni Half Marathon 2020 (Терні, Італія)

Я була рада коли перемогла у Терні, але у мене не було якогось внутрішнього щастя, ейфорії. Можливо, тому що напередодні я дуже важко сприйняла новини про жахливу катастрофу, збиття нашого українського «Боїнга» в Ірані у якому загинуло 176 ні в чому невинних людей. Мені було важко усвідомити наскільки світ жорстокий і наскільки тонка ниточка людського життя. Тому не можу сказати, що я була дуже щаслива у цей день, але мені було дуже приємно вдруге виграти Terni Half Marathon і показати чудовий особистий рекорд, який мені дав поштовх рухатися вперед і ставати ще сильнішою.

Що допомагає тобі не здаватися і рухатися вперед?

Мені допомагають мої близькі та рідні, які завжди підтримують мій вибір, мої друзі, мій тренер Fabio Martelli, який завжди зі мною як і у моменти щастя так і у дуже важкі і скрутні життєві ситуації за що я йому дуже вдячна.

Які бігові старти ти б могла порекомендувати бігунам.

В останні роки у нас в Україні бігова культура розвивається шаленими темпами, це дуже радує і мотивує. Тому на майбутнє моя рекомендація це старти Run Ukraine, які проводяться завжди на високому європейському рівні. Також є європейський календар, календар IAAF де є усі старти, де спортсмен під свій настрій, смак і рівень підготовки може спокійно вибирати те що йому до вподоби. Але на даний момент я всіх закликаю дбати про здоров’я своє і своїх близьких тому що воно у нас безцінне.

А якщо не для перемоги, а просто так, то де б ти хотіла пробігтися і чому?

Можливо десь би на Балі побігала, або на Сардинії, або ще на якомусь гарному острові, можливо тому що я дуже люблю воду, пісочок і сонечко. Побігала б у своє задоволення без додаткової напруги і зразу у водичку.

Побажання нашим читачам від Софії Яремчук.

Фото із особистого архіву Софії

У такий момент хочеться побажати бути нам усім терпеливими, мудрими і мужніми. Бережімо себе і своїх рідних!