Софія Яремчук — легкоатлетка-марафонниця, переможниця і призерка багатьох міжнародних змагань з бігу на 10 км, з напівмарафонського бігу, учасниця Чемпіонату світу з напівмарафону 2018, найкраща легкоатлетка України 2019 (листопад), майстер спорту України з легкої атлетики.

Софіє, розкажи нашим читачам з чого розпочалося твоє захоплення бігом?
Моє захоплення бігом розпочалося ще із шкільних років. В моїй школі відкрилася секція легкої атлетики і я з друзями із задоволенням почали відвідувати заняття тричі на тиждень. Тоді мені було 14 років. Ми дуже гарно проводили час, їздили на змагання всією групою, після тренувань завжди грали в баскетбол. Я показувала дуже хороші результати у своїй віковій категорії і мені дуже подобалося бігати. Все це було для мене як веселою грою, серйозно я почала задумуватися про професійну кар’єру і високі результати коли навчалася на 5 курсі Львівського державного університету фізичної культури.
Де відбуваються твої тренування і підготовка до забігів, і скільки разів на тиждень ти тренуєшся?
В 2016 році я познайомилася з італійським тренером і вирішила спробувати для себе щось нове — познайомитися з новими методиками тренувань, з ментальністю і ритмом життя італійських спортсменів. Для мене все було нове і дуже цікаве. І вже два роки я живу і тренуюся в Римі. З 15 лютого я перебувала на тренувальному зборі у високогір’ї в Киргизстані, тренувалася з нашими українськими спортсменами. У мене приблизно 10-12 тренувань на тиждень. Все залежить від змагального сезону, тренування варіюються під змагання. 10 березня повинна була полетіти в Італію і там закінчувати підготовку до ЧС з півмарафону який повинен був відбутися 29 березня в Польщі, але у зв’язку із страшною пандемією яка буквально засмоктала весь світ все пішло шкереберть. Я повернулася в Україну, тренуюся у Львові та чекаю покращення ситуації. Зараз дуже важкий період, не лише для усієї світової спортивної спільноти, а і для всього людства.

Дай кільканадцять рекомендацій як правильно готуватися і відновлюватися після забігів?
Готуватися потрібно спокійно, не форсуючи події. Потрібно навчитися слухати себе, свої відчуття під час тренувань. Звичайно в підготовці повинен бути тренер, який складає програму тренувань і бачить функціональний стан спортсмена, але якщо в любителя тренера не має і він готується сам, обов’язково треба консультуватися хоча б один раз в тиждень з професіоналами. Щодо відновлення це обов’язково раз в тиждень масаж, сауна. Також вживайте вітаміни які може порадити ваш лікар.
А як відпочиває Софія Яремчук?

В Киргизстані коли у мене вихідний день, я з великим задоволенням іду в гори, і насолоджуюся чудовою природою так я психологічно і фізично відпочиваю. Якщо я в дома, люблю ходити в кіно, театр, гуляти по нашому чарівному місту Львову, проводити час з друзями за чашкою кави десь у центрі, вдосконалюю свою італійську мову, тому що вона мені дуже подобається.
Розкажи про свій секрет успіху? Як бігати, щоб перемагати?

Насправді жодних секретів немає, треба бути дисциплінованою, терплячою і багато працювати над собою, вдосконалювати себе кожен день. Успіх так просто ніколи не приходить, треба постійно наполегливо працювати і звичайно вірити у себе і в свої можливості. Мати свою мрію, свою мету і впевнено іти до неї переборюючи всі неприємності, травми і перешкоди які зустрічаються. Тільки тоді ти стаєш сильним і тільки тоді на тебе чекає успіх.
Твої враження від перемоги в напівмарафоні, який проходив у італійському місті Терні?

Я була рада коли перемогла у Терні, але у мене не було якогось внутрішнього щастя, ейфорії. Можливо, тому що напередодні я дуже важко сприйняла новини про жахливу катастрофу, збиття нашого українського «Боїнга» в Ірані у якому загинуло 176 ні в чому невинних людей. Мені було важко усвідомити наскільки світ жорстокий і наскільки тонка ниточка людського життя. Тому не можу сказати, що я була дуже щаслива у цей день, але мені було дуже приємно вдруге виграти Terni Half Marathon і показати чудовий особистий рекорд, який мені дав поштовх рухатися вперед і ставати ще сильнішою.
Що допомагає тобі не здаватися і рухатися вперед?
Мені допомагають мої близькі та рідні, які завжди підтримують мій вибір, мої друзі, мій тренер Fabio Martelli, який завжди зі мною як і у моменти щастя так і у дуже важкі і скрутні життєві ситуації за що я йому дуже вдячна.
Які бігові старти ти б могла порекомендувати бігунам.
В останні роки у нас в Україні бігова культура розвивається шаленими темпами, це дуже радує і мотивує. Тому на майбутнє моя рекомендація це старти Run Ukraine, які проводяться завжди на високому європейському рівні. Також є європейський календар, календар IAAF де є усі старти, де спортсмен під свій настрій, смак і рівень підготовки може спокійно вибирати те що йому до вподоби. Але на даний момент я всіх закликаю дбати про здоров’я своє і своїх близьких тому що воно у нас безцінне.
А якщо не для перемоги, а просто так, то де б ти хотіла пробігтися і чому?
Можливо десь би на Балі побігала, або на Сардинії, або ще на якомусь гарному острові, можливо тому що я дуже люблю воду, пісочок і сонечко. Побігала б у своє задоволення без додаткової напруги і зразу у водичку.
Побажання нашим читачам від Софії Яремчук.

У такий момент хочеться побажати бути нам усім терпеливими, мудрими і мужніми. Бережімо себе і своїх рідних!