10 питань бігуну. Слава Кулаковський

Головна сторінка » Тексти » 10 питань » 10 питань бігуну. Слава Кулаковський

Слава Кулаковський — бігун-марафонець, сертифікований кросфіт і фітнес тренер, реабілітолог, тренер з підготовки OCR, сертифікований дайвер, легкоатлет, чемпіон України із метання списа і штовхання ядра, спартанрейсер, мотиваційний спікер.

Чемпіонат світу Spartan Race Ultra 2019 рік (Швеція, Оре)

Слава, розкажи нашим читачам свою історію, як в твоє життя прийшов спорт?

Мій спорт був із дитинства, він завжди був зі мною. Щодо дитинства, то воно в мене було важке. В ньому були і наркотики, і алкоголь, і насилля. Спорт мене дуже рятував і витягував по навчанню. З 12-ти років я працюю, і так сталося, що завдяки спорту, більшість предметів я здавав добре, так як я виступав за школу. Виступав з бігу, з футболу і вже пізніше з тяжкої атлетики. Скажу так, спорт був і буде для мене своєрідним антиоксидантом, який забирає всю негативну енергію і витягує весь мій стрес. Я бігав зранку і ввечері, тренувався на перекладині, так все і розпочалося. Бігав я довгий час, але мій футбольний тренер мені порекомендував підкачати ноги в тренувальному залі і там я залишився надовго. При цьому став цікавитися дієтологією, як правильно тренуватися і як набирати вагу тіла, бо я був дуже худий. Ось таким чином я залишився і почав займатися тяжкою атлетикою, паурліфтингом поєднуючи із бігом.

Ти є учасником багатьох марафонських забігів і забігів із перешкодами. Як ти готувався до них і відновлювався?

Ювілейний 10-й Wizz Air Kyiv City Marathon 2019 рік (Київ, Україна)

Треба готуватися. Була бігова підготовка, а також була і силова підготовка. Готувався до, під час і після -роботи. Бувало таке що і по-два тренування в день, бувало по-різному, чередуючи на жаль із травмами. Но мій досвід тренера помагав мені в цьому. Відновлююся по-різному. Є активне і пасивне відновлення. Із активного я часто добавляю велоспорт, прогулянки із собакою у вигляді пробіжок, плаваю. Із пасивних відновлень — це звичайно здоровий сон, регулярне і правильне харчування — дякуючи моїй дружині, яка слідкує за цим і готує. Також вживаю спортивні добавки в мінімльних кількостях.

Скільки на тиждень ти тренуєшся і де тебе можна побачити?

Силові тренування відбуваються в залі Human, де я і працюю. Мене там можна побачити практично із ранку до вечора і також поєдную тренування в кросфіт залi — Crossfit Factory в моєму Дніпрі, але зараз був перерив через розрив плеча, тому знову буду відновлюватися і появлятися там. Кількість тренувань завжди чергуються, мінімум це три тренування в неділю, це в міжсезон, коли я відпочиваю або після травми чи реабілітації. А так в основному стараюся, щоб були 5-6 тренувань в неділю.

Розкажи про свої славнозвісні забіги із перешкодами?

Гонка нації (Україна)

Я завжди дуже скромно відношусь до забігів із перешкодами. Я не вбачаю чогось там незвичайного чи фантастичного, як вважають інші. Від всього світу я уже багато почув захоплень щодо мене і отримав багато листів із мотиваційними побажаннями. І це все розпочалося із українсього варіанту Race Nation, де люди мене побачили і почали казати, що я роблю щось неймовірне. Пізнше це були всеможливі забіги: Bison Race в Білорусії, Дика Гонка і Be More Human в Україні і всі інші, а також забіги від Run Ukraine. Але що, стосується забігів із перешкодами, то самий такий гучний був Spartan Race, де я уже встиг побувати на Чемпіонаті світу в Греції і в Швеції. Щодо Греції то там було дуже складно, висока температура, яку неможливо було витримати, я біг із звичайними людьми, і не такими як я. В Греції мене було нагороджено американським Spartan, який проводиться в 42-х країнах і я отримав титул спартанця за силу духа і волі. В Швеції виявилося, що я був перший чоловік з інвалідністю який пробіг найскладнішу ультру, біжучи 24 години нон-стопом із перешкодами. Я подолав 50 км + 150 перешкод.

Звідки в тебе береться мотивація?

Щодо моєї мотивації, то я б не сказав, що я її звідкись беру. Мотивую себе я просто новим днем, тобто маленькими дрібницями, які мене надихають — що я живий, що я рухаюсь до своїх цілей, що я сам мотивую і надихаю людей і що мені вдається жити життям незважаючи ні на що. Ось, що мене і мотивує кожен день. Є особливі моменти, коли мене мотивує моя дружина те, що вона поруч і мене підтримує. Також частину мотивації приносить мені мій улюблений друг собака Зевс, який завжди мене чекає і радий мене бачити. Моя мама, мій мотиватор, яка завжди переживає за мене. Тобто ось всі ці люди, які находяться навколо мене. Шукайте мотивавцію в простих дрібницях, як це роблю я.

Як тобі вдалося стати учасником на Чемпіонаті Світу із Spartan Race, що відбувався в Швеції і в Греції?

Чемпіонат світу Spartan Race Ultra 2019 рік (Швеція, Оре)

Спочатку все почалося із українських варіантів забігу із перешкодами, які мені сподобалися. Дальше стало все набагато серйозніше і я дізнався про Spartan Race. Кілька пройдених забігів із цієї серії привели мене до Чемпіонату світу, який відбувався в Швеції. Було надзвичайно важко — 50 км і холодно при цьому максимальна кількість перешкод — 150. На цю гонку я отримав особисте запрошення, де з’їхалися найбільш виносливі люди із всього світу. Так сталося, що в мене не було фінансів на цю поїздку. Проте добрі люди із України і із-за кордону вирішили мені допомогти, включаючи і організаторів, які мені допомогли добратися до місця старту. Дуже їм всім за це вдячний. Для мене це був неймовірний досвід, який транслювався в прямому ефірі, завдяки Олексію Вовку, який теж мене підтримував. Щодо Чемпіонату в Греції, це були три забіги за два дні, які я подолав і отримав море емоцій і велику кількість підтримки. На фініші мене зустрічав мер міста, а на болконі робив зйомку топовий атлет із штатів. Близько 300 людей вели мене до фінішної прямої, особливо підтримка для мене відчувалася від моєї команди «Характер» (Україна).

Твої рекомендації, як правильно підготуватися до забігів?

Півмарафон Zaporizhstal Half Marathoin 2018 рік (Запоріжжя, Україна)

Дуже важливо дійсно готуватися і ставитися серйозніше до тренувань. Тобто потрібно набігати великий біговий об’єм, потрібно займатися в залі, тобто силові тренування і не забуваємо! — треба готуватися морально, нездаватися, терпіти біль, переборювати себе і будь-який дискомфорт. Але впершу чергу потрібно задатися питанням: «Чи потрібно вам це»? І мої рекомендації будуть дуже прості: висиплятися, відновлюватися після бігових і силових тренувань, грамотно до цього підходити і звертатися до професійних тренерів, а також можете писати мені, допоможу із задоволенням, розкажу все про перешкоди, локації і поділюся своїм особистим досвідом.

Плани на майбутнє.

Плануємо дитину із дружиною, також хочу організувати площадку для соціальних тренувань «Характер» в Дніпрі і буду старатися, щоб це все вийшло і розвивати забіги із перешкодами, конкретніше Spartan Race Ukraine, подорожувати і шукати нові можливості розвивати цю справу і не залишатися на місці!

Поділися своїми спортивними досягненнями.

SPARTA TRIFECTA WORLD CHAMPIONSHIP 2019 (Greece)

Я пройшов більшу кількість десятків забігів із перешкодами і марафонів, також займався параолімпійським видом спорту — метання списа і штовхання ядра. З цих дисциплін став чемпіоном України. Також займався бігом, де було багато нагород, але на мою думку я не вважаю, що це є важливі досягнення, просто я люблю те чим я зараз займаюся і в цьому гарно розбираюся.

Побачажання нашим читачам від Слави Кулаковського.

Незважаючи ні на що добиватися своїх цілей, бажань і не думати що вони неможливі, немає нічого неможливого і найголовніше — будьте щасливі і насолоджуйтеся життям і нехай усі будуть здорові!