10 питань бігуну. Наталія Легонькова

Головна сторінка » Інтерв'ю » 10 питань бігуну. Наталія Легонькова

Наталія Легонькова — українська легкоатлетка-марафонка, чемпіон міжнародних забігів, учасниця Олімпійських ігор Ріо 2016

1 place SSE Airtricity Dublin Marathon 2017 (2:28:57)

Розкажіть будь ласка, з чого розпочалася у вас любов до бігу?

Моя любов до бігу розпочалася із знайомством з Шрі Чинмоєм в 1995 році, він мене надихнув до спорту, який і сам був спортсменом. В той час мені було 12 років і моя мама привела мене на його лекції.

Я знаю, у вас на рахунку багато міжнародних перемог. Розкажіть про них і які були результати?

Починала я дуже правильно бігати, перший марафон я пробігла за 6 годин. Пізніше вже поступово при регулярних тренуваннях мені вдалося виграти марафони: Бидгощ (Польща) за 2 год 50 хв., Единбург (Шотландія) 2 год. 39 хв., Белфаст (Велика Британія) 2. год.36 хв., Дублін (Ірландія, 2015) 2 год. 31 хв., Дублін (Ірландія, 2017) 2 год. 28 хв., Лос-Анджелес (США) 2 год. 30 хв., Тулуза (Франція) 2 год. 38 хв.

1 place SSE Airtricity Dublin Marathon 2015 (2:31:09)

Ваші враження від участі і перемоги на славнозвісному заокеанському старті Skechers Performance Los Angeles Marathon 2016.

Враження не передати словами, один із наймасштабніших забігів мого життя. Я змогла фінішувати за 2 год. 30 хв. і цей результат став особистим рекордом на той час. При реєстрації на марафон, в якому бігли більше 25 тис. любителів і професіоналів із 62-х країн, мені вдалося отримати стартовий номер «33». Старт розпочинався біля головного і знаменитого стадіону клуба «Доджерс», а фінішували всі біля океану в Санта-Моніці.

1 place Skechers Performance Los Angeles Marathon 2016 (2:30:40)

Марафонську трасу зазвичай прокладають вулицями міст. А де ви проводите свої довгокілометрові тренування і скільки набігаєте за одне тренування?

Мої тренування відбуваються всюди в Україні і за кордоном і навіть в горах на висоті 1600 метрів над рівнем моря. Бігаю я зранку і ввечері, за день можу набігати найбільшу відстань до 38 км.

Наталя, ви є почесним учасником World Harmony Run. Розкажіть як ви пов’язані із ним і що це таке ?

World Harmony Run — це міжнародна всесвітня естафета, яка проводиться в 100 країнах світу протягом 30 років. Метою естафети є розповсюдження і поширення добра, щастя, любові і гармонійне співіснування всіх жителів планети. Символом естафети є палаючий факел, який учасники руху передають один одному із рук в руки, біжучи із ним визначеним маршрутом. Організатором був Шрі Чинмой. Я багато років приймаю участь в цій естафеті і бігаю по-всьому світі.

Учасники міжнародної естафети World Harmony Run

Ваші емоції, думки, почуття від першого переможного марафону і де це було?

Це було в Бидгощі (Польща) і пам’ятаю, що тоді була сильна жара +30 градусів тепла і було дуже важкувато, но я змогла вибороти першість в цьому марафоні.

Ви як професійний спортсмен, порекомендуйте будь ласка, як правильно підготуватися до забігу і відновитися після нього?

Я готуюся до марафона 4 місяці із тренером, який має великий досвід. Найкраще відновлення після тренування чи змагань це медитація, сауна, масаж.

Як ви проводите свій час, коли не бігаєте? Чим окрім спорту захоплюєтеся?

Я стараюсь їздити на море, там я повністю займаюся релаксом власного тіла і багато плаваю. Також я займаюся музикою: граю на піаніно і співаю.

Як вам вдалося стати представником від України на Олімпійських іграх Ріо 2016 ?

Я показала хороший час на марафонах, і він був найкращим в Україні. Так мене і взяли на Олімпійські ігри в 2016 році (Ріо-де-Женейро, Бразилія).

Літні Олімпійські ігри Ріо 2016

Ваші побажання бігунам, які тільки починають свій біговий шлях.

Дублін (Ірландія, 2017)

Бажаю удачі в спортивних цілях і добиватися успіху в біговій кар’єрі, запастися терпінням і наполегливістю, і ніколи не здаватися!