10 питань бігуну. Максим Кривенко

Головна сторінка » Тексти » 10 питань » 10 питань бігуну. Максим Кривенко

Максим Кривенко — марафонець, триатлоніст, IRONMAN, директор і співзасновник бігових стартів New Run, кондитер, організатор спортивних подій, бізнесмен.

IRONMAN 70.3 Pula 2016 р. (Пула, Хорватія)

Максим, розкажи нашим читачам як ти став бігуном-марафонцем?

Почав займатися марафонським бігом в 36 років, досить пізно. Заняття бігом були пов’язані із захворюванням хребта. Після довгого періоду хвороби я вирішив зайнятися бігом. Перша пробіжка була 2 кілометри 400 метрів, хвилин по 7 на км.

Як тобі вдається перебороти важкі моменти в змаганнях? Що тобі допомагає рухатися вперед?

Люди дуже по-різному реагують на старти. І адреналін, і фізичні складності народжують різні думки і реакції на них. Я дуже люблю передстартове хвилювання. Завжди намагаюся потрапити в стартовий коридор раніше і випробувати всю радість і приємну напругу цих 15-ти хвилин перед стартом. Ти заряджений, зосереджений і попереду в тебе головний годинник на рік. І, хоч це і хвилююче, але це більше приємне, азартне хвилювання. Я намагаюся виходити на старт готовим і попереду мене, як правило чекає перших 30 кілометрів швидкого і легкого бігу із задоволенням. Коли я відчуваю, що приходить час марафону, як правило на 32-37-му кілометрі, емоційного хвилювання вже немає. Як то кажуть, біль неминуча, страждання — це тільки твій вибір. Я вже давно не страждаю і останні кілометри — це справжні моменти істини, азарту, гонки і сили. Я люблю це, і передчуття старту і перемог над собою — це моя головна мотивація в бігу. Саме думки про це не допускають страждань і у важких об’ємно-інтенсивних тренуваннях. Фізичний дискомфорт і емоційні страждання — це завжди різні речі.

Ти є учасником багатьох міжнародних забігів. Як ти готувався до них і відновлювався після ?

Протягом останніх двох років я тренуюся під керівництвом тренера. Почерпнувши величезний багаж знань, свого і чужого досвіду, написавши книгу про підготовку, я думаю, що найкраща підготовка — це підготовка з тренером. Мій досвід досить цінний, хоч це і всього сім років. Я, як організатор стартів і бігових клубів мав можливість отримати досвід багатьох тисяч початківців, впевнених любителів, спортсменів, досвідчених тренерів і менеджерів. Сам прочитав дуже багато книг про біг. Після успішного марафону я намагаюся вийти на легку пробіжку на наступний день. Після цього я можу дозволити собі не бігати скільки хочеться — іноді це і тиждень.

Тренування, с. Верхоли (Полтавcька обл.)

Який старт тобі запам’ятався найбільше?

Я звичайний любитель, який почав бігати марафони в 36-ть років — тому добре пам’ятаю перший старт, який я закінчив кроком одним з останніх. Мейджори — це особливі марафони. Звичайно, Берлінський марафон найбільше запам’ятався. Марафони не бувають простими, але цей був одним з найприємніших.

Що для тебе означає біг?

Це якість життя. «О спорт, ти світ!» — для мене біг — це цілий світ. Світ емоцій датського Hygge, задоволеності, цілеспрямованості, досягнень, приємних передчуттів і щастя.

Ти є засновником біговї компанії в Україні номер один NEWRUN. З чого все розпочалося і хто є твоєю командою?

Почалося з випадкової зустрічі на пробіжці з Дімою Геращенко. Ми дуже швидко знайшли спільну мову з приводу організації першого старту. Це було в травні 2015-го року. І перше запитання було — з ким ми це зробимо? Сьогодні наша команда — штатні співробітники компанії — це професіонали в своїх площинах роботи компанії. І, хоч Ви і здивуєтеся, мені подобається, що зараз це люди не з бігової тусовки. Це дозволяє нам бути дійсно відповідальною і ефективною командою, працювати з процесами і грошима в кращих традиціях бізнесу. Натхнення і драйв нікуди не подінеться — десятки тисяч фінішерів можуть надихнути будь-кого. Кожен член нашої команди — це управлінець процесів або людей з персональною відповідальністю. 100-процентна результативність в дедлайні, професійна відповідальність, проектний режим роботи, позитивні комунікації, рішучість і розважливість, вміння співпрацювати — це ключові ознаки членів нашої команди. Крім штатної команди є ще стартова команда — вона в кілька разів більше — це теж команда професійних менеджерів і супервайзерів. Стартова команда управляє логістикою, вантажниками, збирачами, волонтерами, навігацією, службами міста та інше. Тобто управляє, власне, самим івентом. Стартова команда приймає справи у штатної за 7-10 днів до старту. На самому старті головна людина — це волонтер! Саме волонтери проводять старт в неділю.

Який півмарафон/марафон ти б міг порекомендувати бігунам?

Думаю, що мейджори — це не завжди кращий вибір, якщо Ви не бігаєте ще швидше 4-х хв / км. Якщо зібралися за кордон — вибирайте старт з кількістю, що стартують на основній дистанції до 6-ти тисяч. Найближчий — максимально комфортний, недалеко, красива, досить рівна траса, хороша погода — Будапешт восени. З наших стартів — традиційно, сама ідеальна половинка в Україні — Черкаси в травні. Сама «святкова» половинка у нас виходить- в Полтаві в першу неділю вересня. Але, в загальному вибір великий, NEWRUN в 2020-му році проводить 13 стартів.

Ти є автром книги «Пробеги cвой лучший марафон». Звідки взялася ідея для книги і про що вона?

Ділитися кращим, що в тебе є із світом. Так виникла ідея NEWRUN і наших стартів. Так виникла і ідея книги. За сім років я придбав величезний досвід нашої роботи і власної підготовці до стартів. У мене завжди було дуже багато можливостей отримувати практичну інформацію про всі грані марафонського бігу. Я зміг на практиці зробити висновки і оцінки. І я не знайшов жодної української книги про підготовку до стартів для наших українських любителів — яких вже сотні тисяч. Багато пишуть книги про біг — але це частіше специфічне читання в стилі мемуарів, лірики та роздумів про життя. Я хотів написати цікаву книгу, яка системно допоможе досягти бажаного і стати щасливішими.

Скільки разів на тиждень ти тренуєшся і де тебе можна зустріти?

У період підготовки до стартів 7-10 разів у тиждень в Полтаві у центрі міста на Корпусному саду або Прирічній парку. Коли погода гарна, бігаю в передмісті путівцями. Я більше любитель асфальту, ніж грунту або стадіонної доріжки. Але я дуже багато пересуваюся. Тому часто тренуюся у відрядженнях. Причому в абсолютно різних, іноді недоречних умовах. Я можу заблукати, мене збивала машина, я не раз перетинав бігом з паспортом через кордон, на мене нападали бики, тощо. Але тренування рідко скасовую. Тільки якщо щось зі здоров’ям. Я не бігаю раніше 9-ї ранку або пізніше 10-ї вечора. Я взагалі ніколи не бігаю, коли некомфортно або не хочеться. Якщо не хочеться тренуватися, я не тренуюся. Але просто не хочеться на тренування виникає не частіше, ніж раз в два місяці.

Побажання нашим читачам від Максима Кривенка.

Ставте амбітні цілі. Читайте мою книгу. Готуйтеся до стартів з тренером. Романтика на марафоні починається швидше 4-х хв / км (це не я сказав). Досягайте. Це зробить Вас щасливою людиною!