Євгенія Романовська: St.Petersburg International White Nights Marathon 2018

Головна сторінка » Тексти » Особистий досвід » Євгенія Романовська: St.Petersburg International White Nights Marathon 2018
Дата забігу: 22.06.2018

Місце проведення: Санкт-Петербург, Російська Федерація

Загальна кількість учасників: 10 000, (3500 марафон)

Офіційний сайт: http://wnmarathon.ru/ 

І ми знову продовжуємо рубрику бігових подорожей по самих красивих бігових марафонських трас. Наш постійний читач і ультрамарафонниця Євгенія Романовська ще встигна минулого року з’їздити на марафон «Білі ночі» і поділилася із цим читачам.

Коротка інформація про марафон

Цей забіг вважається одним із красивих забігів на думку більшості бігунів. На вибір є дві дистанції — 42 км і 10 км, а от реєстрація була різною: ціна на марафон для громадян СНД 25 євро, для іноземців 50 євро, 10 км — 13 євро для громадян СНД, для іноземних громадян 25 євро.

Моя особиста думка, чого варто їхати

Траса переважно плоска, але є набір висоти, коли ти перебігаєш мости. В основному траса вся відкрита. Була дика спека і висока вологість, так що в тому році лідер гонки зійшов з дистанції. Особливістю ж забігу, було розведення мостів, як позначення контрольного часу на трасі. Якщо ти не встиг перебігти міст, то гонка для тебе закінчилася. На трасі підтримка була величезна на старті і фініші, що на Палацовій площі, вздовж траси не так багато було людей, але кожні 5 км був пункт гідратації і харчування і маса позитивних волонтерів.

Особисті організаційні моменти, старт і фініш

Рекомендую все ж летіти, але з пересадкою. Оскільки прямий поїзд або ж автобус, це приблизно ті ж гроші, але 36-48 годин в дорозі, що може досить вимотати перед стартом. Можна полетіти з Києва в Таллін і потім пересісти на автобус, подорож займатиме пару годин. Зараз є багато лоукост рейсів в Прибалтику і знижки на автобуси Lux Express, які можна комбінувати. Дорога вийде приблизно 100 євро туди-назад. Житло є абсолютно на будь-який бюджет, як демократичні хостели так і квартири на Airbnb, в моєму випадку житло і харчування були включені, оскільки я жила у тітки. Ціни на продукти деякі як у нас, деякі трохи дорожче. Старт досить бюджетний.

Завдяки білим ночами, можливо потренуватися ввечері, коли спадає спека, але при цьому світло. Це великий плюс цього забігу. Експо було досить невелике, прийти краще в першій половині дня, поки немає скупчення учасників. Було представлено багато стендів інших збігів, так що це хороший привід знайти для себе ще один старт.

На старт марафону краще приїхати за годину-півтори, щоб встигнути переодягнутися, залишити речі в камері схову і підготуватися. Обов’язково слід не забувати, що забіг проходить влітку, не забувайте про крем від засмаги і головний убір і краще мати з собою пляшку води і просто на пунктах гідратації її поповнювати. На пунктах харчування була як звичайна мінеральна вода, також пепсі, фрукти, родзинки і сіль, їжі достатньо. На фініші можна було прийняти душ з поливалки, а також було багато зон відпочинку і безлімітні напої від «Балтики». Забіг, насичена бігова екскурсія по місту і можливість подивитися розведення мостів, яке зазвичай проходить вночі — ось що чекаю бігового туриста.

Забіг був відмінний, хоча дуже непростий із-за високої вологості. Але важливий для мене з особистих мотивів. Місто дуже гарне, розглядання архітектури дозволяє не звертати увагу на втому. Також це для мене стало чудовою можливістю познайомитися з кількома містами Фінляндії і Естонії, поєднавши все це в одну поїздку. Подорож на забіг цікавий варіант як на вихідні, так і як тижнева подорож з відвідуванням сусідніх країн.